Dünya Kudüs Günü

Turkish Radio 4 views
İslam Cumhuriyeti kurucusu rahmetli İmam Humeyni Siyonist Rejim İsrail ve Amerika'nın hedeflerinden ve mahiyetinden haberdar olmasından dolayı Ramazan ayının son cumasını Kudüs günü olarak adlandırmıştır.

Bu çerçevede Rahmetli İmam Humeyni şöyle buyurmuştur: " Kudüs günü sırf Filistin günü değildir.  Süper güçlere  artık İslami topraklarda ilerleyemeyeceklerini göstermek günüdür.  Kudüs günü  tüm süper güçlere  İslam'ın artık sizlerin sultası altında olmadığını, sizlerin kötülükler ile dolu amelleriniz ile yönetilmeyeceği uyarısının yapıldığı gündür.  Kudüs günü İslam'ın hayat bulma günüdür. "

Şimdi de Kudüs'ün kaderi tarihi ve kritik bir geçitten geçmektedir.   İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamanei ise  Filistin melesi, Yemen'deki kanlı savaş, Batı Asya ve Afrika Kuzeyin'deki İslam dünyasının sorunlarının  İslam ülkelerinin bir birleri ile uzlaşmaması ve ortak düşman karşısında birleşmemesinden dolayı olduğunu hatırlatarak şöyle buyurdular:" Bugün İslam aleminin en büyük musibeti, Filistin meselesidir. Şimdi de bir milleti evinden vatanından etmişlerdir. "

Add Comments