Fransa'da koronavirüs salgınına rağmen sarı yelekliler sokaklarda

Turkish Radio 10 views
Fransa'da sarı yeleklilerin hükümet karşıtı protesto gösterileri, Koronavirüs salgınına rağmen, 70. haftada da devam etti.

Reuters haber ajansının bildirdiğine göre koronavirüs salgını dolayısıyla Fransa'da getirilen bazı yasaklar ve kısıtlamalara rağmen, sarı yelekliler olarak bilinen aktivistlerin protesto gösterileri, Cumartesi Paris sokaklarında devam etti.

Fransa polisinin bildirdiğine göre söz konusu protesto gösterisine yaklaşık 400 aktivist katılırken, buna karşın 2 binden fazla polis gücü de Paris'in çeşitli noktalarına konuşlandı.

Polis güçleri protestocuları dağıtmak için defalarca göz yaşartıcı gaz kullandı.

Fransa'da cumhurbaşkanı Emanuel Macron hükümetine karşı protesto gösterileri, bu ülkede koronavirüse yakalananların sayısının 3 bin 600'e ulaştığı bir sırada gerçekleşiyor. Fransa'da en son açıklanan verilere göre koronavirüse yakalanan 79 kişi hayatını kaybetmiş bulunuyor.

Fransa'da sarı yelekliler  hareketi, 2018'in  Kasım ayında cumhurbaşkanı Macron'un siyasetlerine karşı başlarken, şimdiye kadar protesto gösterilerine polisin müdahalesi sonucu 12 kişi hayatını kaybetmiş, 10 binden fazlası da yaralanış veya gözaltına alınmıştır.

Add Comments